Nilay Küme

Nilay Küme

1987, İzmir doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü okurken tanıştığım sivil toplum kuruluşları, bir daha hayatımdan hiç çıkmayacak şekilde hep var oldu.

Sırasıyla, Ege Üniversitesi HIV/AIDS Araştırma Merkezi, Özürlüler Vakfı, Selçuk Belediyesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda farklı pozisyonlarda maaşlı olarak çalıştım. Almanya'nın Hamburg kentinde Aids Hilfe ve Amnesty for Women kuruluşlarında staj yaptım. 2016 yılında Avrupa Konseyi Gençlik Danışma Kurulu üyesi olma tecrübesi edindim. 2017 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve STK Yönetimi yüksek lisansını ‘Gençlik Çalışmasının Gençlerin Siyasal Katılıma Etkisi’ başlıklı tezimle tamamladım. Severek yaptığım ‘İzleme&Değerlendirme’ ve ‘Sosyal Etki Ölçümü’ araştırmaları için nitel ve nicel veri toplama süreçlerinde Toplum Günüllüleri Vakfı’nda aktif olarak yer aldım. 

İstanbul yaşamından sonra İzmir’e geri dönerek burada yaşamaya devam ediyorum. Kendimi meraklı, oyun sever, doğa tutkunu olarak ifade edebilirim.